Časté dotazy našich zákazníků....

15.02.2017

Zde najdete odpovědi na dotazy, se kterými se setkáváme. Pokud zde nenajdete odpověď na Váš dotaz, neváhejte nás kontaktovat, rádi se Vašemu dotazu budeme věnovat.

KDY JE POTŘEBA DOPLNIT KLIMATIZACI?

Doplnění klimatizace se provádí vždy, KDYŽ SE ZJISTÍ NEDOSTATEČNÉ MNOŽSTVÍ CHLADIVA - TO ODHALÍ DIAGNOSTIKA. Můžete to ovšem poznat také Vy sami - při nedostatečném chlazení Vaší klimatizace, nebo pokud se z větráčků line nepříjemný zápach. Zbytek starého chladiva se vyčistí - zrecykluje, a tím se také následně zjistí, kolik kapaliny je potřeba doplnit.

JAKÉ DOKLADY POTŘEBUJI K TOMU, ABY MI V NORTE PREMIUM ZAJISTILI STK VOZIDLA?

Při převzetí vozidla budeme od Vás potřebovat veškeré dokumenty od vozidla, bez kterých by STK nemohla proběhnout. JSOU TO VELKÝ TECHNICKÝ PRŮKAZ, MALÝ TECHNICKÝ PRŮKAZ, ZELENÁ KARTA, KARTA MĚŘENÍ EMISÍ, KLÍČE OD AUTA a plná moc pro zastupování. S tou si nemusíte dělat starosti, tu pro Vás připravíme.

...

PLATÍ PRO SKLADOVÁNÍ PNEUMATIK NĚJAKÁ PRAVIDLA?

Ano platí. Doporučujeme pneumatiky UCHOVÁVAT NA TMAVÉM, SUCHÉM MÍSTĚ. Optimální TEPLOTA JE MEZI 15ºC A BODEM MRAZU. Pneumatiky bez ráfku se správně skladují ve svislé poloze vedle sebe. Cca 1x za 14 dní je vhodné je pootočit, aby tlak nepůsobil pouze na jeden bod. Pneumatiky na discích se skladují poskládány na sobě nebo zavěšeny. V každém případě doporučujeme po nazutí na vůz pneumatiky nechat znovu zkontrolovat a převážit v servisu. NORTE PREMIUM nabízí skladování pneumatik ve svých službách.

KDY SE MAJÍ MĚNIT LETNÍ PNEUMATIKY ZA ZIMNÍ?

Novela silničního zákona č. 361/2000 Sb. z roku 2011 ukládá POVINNOST POUŽÍT ZIMNÍ PNEUMATIKY (ZNAČENÉ M+S) PŘI PROVOZU VOZIDEL NA POZEMNÍCH KOMUNIKACÍCH OD 1. 11. DO 31. 3., pokud se na silnici vyskytuje souvislá vrstva sněhu, ledu nebo námrazy anebo lze vzhledem k aktuálnímu počasí předpokládat, že by tam mohla být. My v NORTE PREMIUM Vám ale doporučujeme přezouvat pneumatiky vždy a pravidelně. IDEÁLNĚ IHNED, KDYŽ TEPLOTA KLESNE POD 7ºC.

JAKÁ JE MINIMÁLNÍ HLOUBKA DEZÉNU ZIMNÍCH PNEUMATIK?

Zimní pneumatiky musí mít DEZÉN ALESPOŇ 4 MM, ale čím je hloubka větší, tím lepší budou jízdní vlastnosti na sněhu..

...

V ČEM JSOU VÝHODY RUČNÍHO MYTÍ VOZŮ?

Tou úplně NEJVĚTŠÍ VÝHODOU RUČNÍHOMYTÍ JE ŠETRNOST K LAKU. Kdo jezdí do auto myčky pravidelně, dá nám jistě za pravdu, že po pár letech je kvalita laku úplně někde jinde, než když si vůz vyzvedával v autosalonu. Ruční mytí šetrně ošetří každý detail vozidla, nepoškodí antény, zpětná zrcátka, žádné škrábance od opotřebovaných štětinek kartáčů a také žádný nepříjemný zápach jako z některých mokrých auto myček. Doporučujeme vyzkoušet čištění v NORTE PREMIUM.